Друк

Вшанували трудівників агропромислового комплексу Новоград-Волинщини

День працівників сільського господарства відзначається в Україні згідно Указу Президента щорічно, в третю неділю листопада як професійне свято аграріїв, трудівників села, тих, хто господарює на полях і на фермах, хто доглядає сади, вирощує хміль, плекає лозу, приносить у кожну оселю хліб і до хліба, хто зміцнює добробут України.

Відзначення Дня працівників сільського господарства — це визнання державою звитяжної праці селян, які знають справжню ціну хліба

Всьому початок — плуг і борозна. У цих словах — загальнолюдська істина, якою підкреслено особливе значення селянської праці. А для українця село означає щось більше, бо уособлює цілий світ. Наші предки, які, обробляючи землю, вважали її живою, одухотвореною, передали нам у спадок глибоку повагу до неї.

18 листопада у міському Палаці культури імені Лесі Українки відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Сюди прибули кращі трудівники агропромислового комплексу Новоград-Волинщини. Кожної осені вони звітують про свою роботу. 

На святі були присутні голова районної державної адміністрації Леонід Мартинюк, голова районної ради Франц Весельський, міський голова Володимир Загривий, депутат обласної ради Степан Нусбаум, заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини Ігор Волківський, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Лавренюк, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Руслан Кирилюк, запрошені керівники та працівники сільськогосподарських підприємств району, сільські, селищний голови, керівники підприємств, установ і організацій району та міста.У фойє Палацу культури була організована виставка продукції місцевих виробників, серед яких були представлені вироби ВАТ «Новоград-Волинський хлібозавод», який до свята вирішив спеціально презентувати три нових види продукції: кекс «Загадка», кекс «Сніжок» та булочку бутербродну з кунжутом. Дана продукція виготовляється за класичною технологією чистої сировини: борошна пшеничного вищого ґатунку, цукру, яєць, родзинок, кунжуту, не містить поліпшувачів - про це нам повідомила начальник лабораторії Валентина Корнійчук. Також на виставці були представлені вироби ТОВ ВКФ «Смолка» - натуральні соки, свіжі фрукти та овочі, продукція рибного цеху „Полюс”, Новоград-Волинського м’ясокомбінату, Смолківського СТ та Пищівські ковбаси.

А у Великій залі відбулося урочисте зібрання на честь сільських трударів  Новоград-Волинщини.

Святкове вітання розпочав гурт «Кришталеві дзвони» піснями «Рідний край» та «Ой, розвивайся та сухий дубе». 

З якими успіхами і невдачами зустріли нинішнє професійне свято новоград-волинські трударі полів і ферм? Про це говорив у своєму виступі очільник району Леонід Мартинюк. "Із майже п’ятидесяти тисяч наших краян, левова частка якщо не займаються безпосередньо виробництвом сільськогосподарської продукції на власних присадибних ділянках, то мають з діда-прадіда глибоке селянське коріння. І хоча криза відчутно зачепила своїм крилом багато галузей економіки, проте наші аграрії продовжують годувати країну м’ясом, молоком, овочами. І доводиться тільки дивуватися великому патріотизму цих людей, які, незважаючи ні на які кризи, працюють, не покладаючи рук” – відмітив Леонід Миколайович. 

По усіх категоріях господарств нашого району намолочено зерна 72,77 тис. тон у вазі до доробки при середній врожайності 27,6 ц/га. Маємо по валовому збору зерна перше місце в перехідній зоні нашої області. Безперечними лідерами є підприємства СТОВ «Птахівник» та ПСП «Граніт» с. Токарів, де керівниками є досвідчені професіонали Валентина Дмитрівна Гальчук та Степан Гаврилович Сидорчук.

Підводячи підсумки року, який підходить до завершення, варто відмітити, що хліборобами нашого району проведена велика робота по формуванню врожаю наступного року. На Новоград-Волинщині, незважаючи на важкі умови сьогодення, вдалося виконати план посіву озимих зернових культур, зокрема посіяно 13,4 тис. га зернової групи озимих, що становить 105 % до завдання.

До речі, підсумувавши валовий збір всіх районів Поліської зони нашої області, встановлено, що досягнення хліборобів Новоград-Волинщини перевищують спільний результат вищезазначених районів.

З вітальним словом також виступив міський голова Володимир Загривий. Він зазначив, що лише спільними зусиллями працівників сільськогосподарського і промислового виробництва можна досягти економічного процвітання міста і району. Міська влада, промислові підприємства міста завжди готові надати допомогу аграріям району у вирішенні проблем села.

Трудівників села привітали голова районної ради Франц Весельський, депутат обласної ради Степан Нусбаум, заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини Ігор Волківський.

Офіційні вітання та виступи перемежовувалися віншуванням кращих сільськогосподарських колективів та працівників Почесними відзнаками, Подяками та грошовими преміями, а також виступами творчих колективів та юних зірочок нашого краю.

СТОВ «Птахівник», с Токарів (керівник Гальчук Валентина Дмитрівна), ЖФФМ «Аделаїа», с. Тупальці  (керівник Рибалко Сергій Вікторович), ПСП «Граніт», с. Токарів (керівник  Сидорчук  Степан  Гаврилович), ПОСП „Перемога”, с. Нова Романівка (керівник Осіпчук Валерій Валентинович), СТОВ «Агросоюз», с. Орепи (керівник Борецький Юрій Францович), ПП «Галекс-Агро», с. Стрієва  (керівник Ющенко Олександр Миколайович) були нагороджені Грамотою та пам”ятною відзнакою за почесні місця по результатах фінансово-господарської діяльності.

За участю кращих творчих колективів району були проведені святкування з нагоди Дня працівників сільського господарства у селах Повчино, Гульськ, Сусли, Поліянівка, Орепи.

Щиро дякуємо усім працівникам полів та ферм Новоград-Волинщини за щоденну самовіддану працю. Земля і хліб – основа нашого буття. Тож нехай нива, засіяна вами гарно колоситься, обдаровує щедрим врожаєм. Нехай довго молодою залишається душа і буде світлим від сонця і людського тепла кожен прожитий день.

Прес-служба Новоград-Волинської райдержадміністрації