Друк

Туберкульоз - соціально небезпечне захворювання!

Туберкульоз вже давно перестав бути суто медичною проблемою. Це захворювання становить небезпеку для держави та усього суспільства. З кожним роком зростає захворюваність та смертність від цієї соціально-небезпечної хвороби. Серед причин поширення захворювання на  туберкульоз – соціально-економічна криза та її наслідки, зростання числа соціально дезадаптованих і уразливих груп населення, хворих на хронічні соматичні захворювання, алкоголізм, наркоманію та ВІЛ/СНІД.

В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. Щодня ця хвороба забирає десятки, сотні людських життів. На сьогоднішній день у Новоград-Волинському районі на диспансерному обліку в протитуберкульозних закладах перебувають 343 особи, 251 особа -  молоді люди віком від 18 до 35 років та 201 дитина. І ці статистичні дані свідчать про те, що туберкульоз в Україні значно помолодшав. Зріст захворюваності туберкульозом спостерігається в усіх вікових групах. Якщо раніше це захворювання вражало соціально-незахищені верстви населення, то сьогодні від нього страждають вчителі, лікарі, військові.


 

Саме з метою профілактики соціально небезпечних явищ, туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя 1 листопада стартувала районна профілактична акція «Ехо».

В рамках цієї акції Новоград-Волинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за сприяння відділу охорони здоров’я райдержадміністрації та спільно з дитячим фтизіатром міськрай ТМО Цапович Н.І. та медпрацівниками ФАПів в населених пунктах району (с. Пилиповичі, с. М.Цвіля, с. Гульськ, с. Несолонь, с. Теснівка) провів анкетування та соціологічне опитування «Що ви знаєте про туберкульоз?», лекційно-тренінгові заняття «Туберкульоз - небезпечне інфекційне захворювання», «Туберкульоз не спить!», групові профілактичні бесіди «Туберкульоз - інфекційне захворювання», профілактичну акцію «Україна без туберкульозу!», мета якої - привернення широких кіл громадськості до проблеми поширення туберкульозу та залучення дітей та  членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах до проходження флюорографічного обстеження.

В сільських лікарських амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах було організовано індивідуальне консультування членів сімей та медичне обстеження дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та дітей, які контактують з особами, хворими на туберкульоз, медпрацівникам було надано методичні рекомендації щодо профілактики захворювання на туберкульоз.

Загалом до групових заходів було залучено 96 осіб та надано індивідуальні соціальні послуги 55 особам зазначеної категорії. Це, звичайно, лише маленька доля профілактичної роботи, проте все це робиться для того, щоб наше майбутнє було світлим і радісним, щоб у ньому було місце для наших нащадків.

Провідний спеціаліст РЦСССДМ             Сахнішина Т.В.