Друк

Про виробничий травматизм в районі

Викликає занепокоєння ситуація з виробничим травматизмом у нашому району, що значно погіршилась на сьогодні. Якщо в першому півріччі було зареєстровано два нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, то на кінець листопада їх кількість зросла до восьми, з них п’ять - з важкими наслідками, а один - смертельний. Загинув тракторист з ПСП „Граніт” с. Токарів внаслідок ДТП, що трапилась з вини водія автомобіля „Фольксваген-Гольф”.

На ВАТ „Чижівська паперова фабрика” 2 особи отримали травми при попаданні рук між вали, що обертаються.

В НПС „Чижівка” одного робітника важко травмовано при обвалі ґрунту в траншеї, а другого побили невідомі особи на робочому місці.
В Новоград Волинському держмислісгоспі та ПП „ГАЛЕКС-АГРО” с. Стриєва по одному працюючому травмувалось при падінні з висоти.
В ПОСП „Перемога” с. Нова Романівка отримав важкі ушкодження тракторист. Під час запуску двигуна при ввімкненій передачі трактор Т-150К почав самовільний рух. При спробі піднятись до кабіни трактора під час руху, тракторист потрапив під колесо причепа.

При розслідуванні нещасних випадків виявлено декілька основних причин, що спричинили травмування, а саме:
- необережність та порушення інструкцій з охорони праці самими потерпілими;
- порушення правил експлуатації обладнання та транспортних засобів;
- невисока  якість проведення навчання, перевірки знань та інструктажів з охорони праці при виконанні робіт з підвищеною небезпекою.

Крім того в більшості сільгосппідприємств працівники не забезпечуються спецодягом та миючими засобами. Керівники все пояснюють важким фінансовим становищем.

В зв’язку з цим райдержадміністрація рекомендує керівникам підприємств всіх форм власності, установ та організацій району вжити додаткових заходів, спрямованих  на збереження життя,  здоров'я  і  працездатності  людей  у  процесі трудової діяльності:
-  забезпечити працюючих спецодягом, спецвзуттям, миючими засобами та теплою водою для миття рук;
- провести інструктажі з питань охорони праці та пожежної безпеки з урахуванням специфіки роботи в холодну пору року;
- перевести всі трактори, а особливо марки Т-150К, на електрозапуск двигуна з кабіни або хоча б обладнати пристроєм блокування пуску двигуна при ввімкненій передачі;
- з настанням холодного періоду утеплити приміщення;
- перевірити справність опалювального обладнання, категорично заборонити використання саморобних електронагрівальних пристроїв. 

Згідно з ст.13 Закону України „Про охорону праці” роботодавець зобов'язаний   створити   на  робочому  місці  в кожному  структурному  підрозділі  умови   праці   відповідно   до нормативно-правових  актів,  а  також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Головний спеціаліст з питань охорони праці
відділу надзвичайних ситуацій райдержадміністрації                                              О.Кузьменко