Друк

В районі забезпечено розвиток лісогосподарського комплексу

В поточному році лісові господарства району забезпечили високі показники фінансово-господарської діяльності.

На ДП «Новоград-Волинське ДЛМГ»  зростає обсяг виробництва, причому проходить це не за рахунок збільшення обсягів рубок, а за рахунок поглиблення переробки деревини, виготовлення і поставки продукції на експорт. Завдяки якісному обладнанню досягнуто високої продуктивності праці. Роботу підприємства забезпечую 656 працівників.

 

З початку поточного року підприємством вироблено товарної продукції на суму 21,53 млн. грн., що на 26,8% перевищує відповідний показник минулого року.

Щорічно створюються нові робочі місця, забезпечується зростання середньомісячної заробітної плати.
Підприємство забезпечує сплату щорічно до 5 млн. грн. до Зведеного бюджету, є одним із основних бюджетоформуючих підприємств району. За 10 міс. поточного року до Зведеного бюджету підприємством сплачено 4,18 млн. грн., що на 19% перевищує відповідний показник минулого року.


Успішно розвивається також ДП «Городницький лісгосп», одне з найбільш лісових підприємств району. 60% сировини підприємство реалізує за кордоном, 40% забезпечує вітчизняного виробника, зокрема Коростенський індустріальний парк, Івано-Франківський та Костопільський меблевий комбінати.


По результатах роботи за 10 місяців поточного року Городницький лісгосп виробив товарної продукції на суму 5,34 млн.грн, що на 93.1% перевищує відповідний показник минулого року. На підприємстві працює 482 працівника, з початку року середньомісячна заробітна плата на 1 працівника в еквіваленті повної зайнятості склала 2140 грн.       
Підприємство також є одним з найбільших платників податків. За 10 міс. поточного року підприємство сплачено до Зведеного бюджету 3,42 млн.грн., з них до державного бюджету – 1,73 млн.грн., до місцевого бюджету – 1,69 млн.грн.

В поточному році ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК» посаджено 32,7 га лісу. Закладено 4 лісових розсадники загальною площею 0,55 га, де вирощується посадковий матеріал основних лісоутворюючих порід, якими підприємство забезпечує себе повністю. З початку року лісгоспом проведено збір насіння в кількості 10 кг., доповнення лісових кільтур – 49,0 га, догляд за лісовими культурами на площі – 63,7 га. З початку року створено 56 км мінералізованих смуг та проведено догляд на 72 км.

За 10 міс. поточного року ДП«Новоград-Волинський лісгосп АПК» заготовлено 20,7 тис. куб. м. лісопродукції., реалізовано 25,85 тис. куб.м. лісопродукції на загальну суму 3,3 млн.грн., заплачено до бюджетів всіх рівнів 827,2 тис. грн. На підприємстві працює 80 чоловік.

Згідно статистичних даних за січень-вересень поточного року обсяги продукції лісового господарства району збільшились на 40,9% в порівнянні з відповідним показником минулого року і становили в сумі 54 млн.грн., у т.ч. обсяги продукції лісозаготівель – 53,6 млн. грн. В поточному році на 25,3% зріс показник заготівлі ліквідної деревини. За січень-вересень заготовлено ліквідної деревини 200,4 тис. куб.м., в т.ч. від рубок головного користування – 133,8 тис.куб.м.

Начальник управління економіки Довгалюк Г.Ф.