Друк

Вогник надії зігріє серця

 «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини, їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним об'єктом держави» (з Конституції України).

У 1992 р. за підсумками Десятиріччя ООН інвалідів (1983–1992) Генеральною асамблеєю ООН було проголошено 3 грудня Міжнародним днем інвалідів.

Прогресивне людство, відзначаючи 3 грудня Міжнародний день інвалідів, засвідчує цим, що люди з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, які б дозволяли відчувати себе рівними серед громадян. Ставлення до громадян з обмеженими фізичними можливостями є характерною ознакою цивілізованості держави та її демократичності.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів в нашому районі стало доброю традицією, про яку не забувають люди з особливостями психофізичного розвитку, так і організації, які ними опікуються. До цієї дати райдержадміністрацією підготувалася низка заходів щодо відзначення в районі Міжнародного дня інвалідів.

3 грудня в малій залі Будинку рад зібралися дітки-інваліди та їхні батьки, котрих запросили відділ у справах сім’ї, молоді та спорту та районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації.

 

 

Для діток був організований святковий концерт «Вогник надії зігріє серця» за участю аматорів району та самих діток, вручені подарунки від райдержадміністрації та товариства «Червоного Хреста».

У залі була оформлена виставка творчих робіт дітей з обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе і в тебе повірять інші».
Присутніх зі святом прийшли привітати заступник голови райдержадміністрації Андрій Поліщук та заступник голови районної ради Микола Лосовський.

Андрій Борисович Поліщук відзначив, що сьогодні наша держава повернулася до проблеми інвалідів абсолютно інакше. І це багато в чому допомагає інвалідам і суспільству в русі назустріч. Районна влада постійно опікується всіма інвалідами, які проживають в районі, вони забезпечуються візками, транспортними засобами, засобами побутової реабілітації, надається адресна допомога та безкоштовні путівки на санаторно-курортне лікування, працівники терцентру постійно відвідують таких людей вдома, допомагають по господарству, біля всіх громадських закладів встановлені пандуси.

Під час проведення гри-знайомства, коли ведуча запитувала дітей про їх мрії, всі вони мріють про одне – на відмінно закінчити школу, вступити до ВУЗу та оволодіти такими професіями, щоб допомагати та приносити користь і радість людям. Серед названих професій були професії педагогів, лікарів, музикантів, художників, економістів.

Такий діалог заставляє замислитися над тим, що ці дітки, знаючи, що вони не такі, як усі, і що в житті на них чекає маса і побутових, і соціальних труднощів, водночас змиряються з цим, продовжують жити, прагнути допомогти іншим, розвивати себе.
Додатково. Понад 3,5 тисячі людей у районі  є інвалідами в результаті розумових, фізичних чи сенсорних розладів, серед них – 240 дітей.

Прес-служба райдержадміністрації