Друк

Відбулися заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля вже 24 роки сповнює наші серця тривогою та неспокоєм.

30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що державною комісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Указ № 945 про заснування цієї пам'ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

У цей день, 14 грудня, керівник апарату районної державної адміністрації Михайло Гайдаєнко, заступник міського голови Валентин Костюк, начальник районного управління праці та соціального захисту населення Людмила Андрущенко, члени міськрайонної спілки „Чорнобиль” вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС на урочистому засідання та святковому концерті, які проходили у Великій залі Будинку рад.

„Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих героїв та віддаємо дань пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи перш за все українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання ” – відзначив у своєму виступі голова міськрайонної спілки „Чорнобильʹʹ Володимир Правило.

Хвилиною мовчання вшанували присутні в залі тих, хто не дожив до сьогодення.- Сьогодні ми вшановуємо тих, хто проектував і будував «Укриття», виконував роботи з дезактивації, готував і здійснював післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Усі ці люди внесли свій величезний внесок у справу ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров'я прийдешніх поколінь. Будьмо ж гідними їх, згадаймо загиблих, шануймо усіх, хто сьогодні поряд з нами. Наш спільний обов’язок оточити їх належною турботою та увагою – відзначив керівник апарату Михайло Гайдаєнко, передаючи ці слова від голови райдержадміністрації Леоніда Мартинюка, який у звʹязку зі станом здоровʹя, не зміг особисто завітати та вшанувати всіх, хто зібрався у залі та був причетний до ліквідації аварії на ЧАЕС.

Після чого були вручені Почесні грамоти та Подяки райдержадміністрації учасникам ліквідації аварії, що мешкають на території району – Анатолію Леляку із с. Гульськ та Володимиру Правилу.

Заступник міського голови Валентин Костюк приєднався також до всіх сказаних слів, вручивши Вітальні листівки та подарунки.

 Довідково. У районі у 36 населених пунктах, які знаходяться на території радіоактивного забруднення, проживає 12 тисяч 861 громадянин, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.09.2005р. № 936 через районне управління праці отримують компенсаційні виплати 11 тисяч 414 громадян, постраждалих від ЧАЕС, та які перебувають на обліку даного управління, із них - 112 громадян-учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

За період з січня  по листопад 2010 р.р., згідно кошторисних призначень на виплату компенсацій та допомог громадянам, постраждалим від аварії на ЧАЕС, надійшло та виплачено 2 млн. 583,3 тис. грн.

 

ПРЕС-СЛУЖБА райдержадміністрації