Друк

Новоград – Волинський район

Новоград – Волинський район утворений 7 березня 1923 року. Місцеву владу представляють райдержадміністрація, районна рада ( до складу якої входить 80 депутатів), 39 сільських і одна селищна ради, яким підпорядковано 110 населених пунктів. Найбільші з них -  селище міського типу Городниця, та села Ярунь, Гульськ, Чижівка, Наталівка, Пилиповичі, Сусли, Орепи.

На території району проживає 47,5 тис. громадян 38 –ми національностей.

Район займає 7% території області. Його площа становить 209,8 тисяч гектарів.

Ґрунтова карта району характеризується перевагою сірих глеєвих грунтів, розвинутих на лісовидних породах, окрім того, є в наявності низькопродуктивні щебнисто-кам’янисті дерново-підзолисті ґрунти, що в переважній більшості розташовані на залісненій північній території району. Новоград-Волинщина розміщена в перехідній, достатньо зволоженій зоні Житомирської області.

Район багатий покладами граніту, піску та глини, які використовуються з давніх-давен.

Відповідно до матеріалів геологорозвідки на території району розміщені 5 розвіданих родовищ гранітів: Майстровільське, Гульське (два родовища), Олександрівське, Новороманівське; два глиняних родовища, придатних для будівництва заводів по випуску будівельної та вогнетривкої цегли (Киківське та Орепівське родовища).

Одним з найцінніших багатств району є ліси, що займають понад третину території району. Запаси лісу на корені складають майже 12 млн. куб. м.

Район має розвинену інфраструктуру.

Через територію звягельського краю проходить міжнародна автомобільна траса загальнодержавного значення Київ – Чоп, автодорога Васьковичі – Порубне, магістральний нафтопровід “Дружба”, газопровід “Львівтрансгаз”, продуктопровід ЛВДС “Новоград-Волинський”, ДП “Прикарпатзахідтранс” м. Рівне та Південно-Західна залізниця протяжністю 85 кілометрів, функціонує шість залізничних станцій.

Наявна розгалужена мережа газопроводів, три новозбудованих АГРС дають можливість повністю газифікувати район та забезпечити природним газом будь-яке виробництво.

Відповідно до наявних природних ресурсів, сировинної бази в районі розвиваються галузі: промисловість, сільськогосподарське виробництво, будівництво, торгівля, обслуговуючі галузі та соціальна сфера.

Наш край, як і Україна в цілому, нині перебуває на  важливому етапі свого розвитку. Пріоритетні напрямки на шляху системної модернізації краю визначені Стратегією розвитку Новоград – Волинського району на 2006 – 2016 роки.

Перш за все, це залучення капіталу в економіку району на основі побудови його інноваційно-активної моделі.

По –друге, розвиток малого та середнього бізнесу з активним використанням наявних корисних копалин, розширення внутрішнього й зовнішнього ринку.

Результатом реалізації Стратегії розвитку стане створення економічно-самодостатнього регіону. Сьогодні це пріоритетне завдання в програмі діяльності районної влади.

Але основним пріоритетом соціально-економічного розвитку нашого краю було і залишається залучення інвестицій в різні сфери життя району.

Станом на 1 квітня поточного року в районі освоєно понад 66 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій.

Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу становить майже 1363 долари США, що є найкращим показником в області.

Питома вага Новоград-Волинського району в обсязі прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку Житомирщини наростаючим підсумком з початку інвестування, станом на 1 квітня становила майже 24 %.

            Найбільшим досягненням в інвестиційній діяльності району та області є реалізація інвестиційного проекту ТОВ «Церсаніт-Інвест» (Польща) у селі Чижівка, загальною вартістю 120 мільйонів Євро, як приклад високого рівня впровадження новітніх технологій по виробництву санітарної кераміки та керамічної плитки; продукції, яка конкурентоспроможна на внутрішньому та зовнішньому ринках.

ТОВ «Церсаніт Інвест»

            

 

      В районі реалізуються інвестиційні проекти також за рахунок коштів вітчизняних інвесторів, зокрема:
- по реконструкції Немильнянського цегельного заводу;
- модернізації та переведенню приватного акціонерного товариства «Чижівська паперова фабрика» на альтернативні види сировини (солома);
- з виробництва екологічно – чистої продукції рослинництва та тваринництва на базі ПП «Галекс – Агро»;
- по вирощуванню елітного посадкового матеріалу картоплі ФГ « Аделаїда»;
- по відродженню садівничої галузі на базі ТОВ «БЕТЕК».
            

     На Першому економічно-інвестиційному форумі «Звягельщина інвестиційна» районом представлено на розгляд потенційних інвесторів  48 інвестиційних пропозицій. При їх розробці враховано максимально-ефективне використання наявних природних ресурсів, корисних копалин та сприятливість кон‘юнктури ринку для ведення бізнесу.

Інвестиційні пропозиції, актуальні на сьогодні:


В галузі промисловості запропоновані найважливіші інвестиційні пропозиції, зокрема:

*Створення індустріального парку на території Чижівської сільської ради, земельна ділянка несільськогосподарського призначення - 270 гектарів.

*Модернізація хлібозаводу з можливим налагодженням додаткових виробництв в смт. Городниця. Передбачається встановлення високоефективної хлібопекарської печі, налагодження виробництва макаронних та кондитерських виробів.

*Будівництво цегельного заводу по виробництву вогнетривкої цегли на території Тернівської сільської ради. Даний проект є перспективним, враховуючи наявні запаси білої глини понад 500 тисяч кубічних метрів.

*Розробка кар'єрів з видобутку гранітів в селі Гульськ та з видобутку піску Городницького родовища. По Гульських двох кар'єрах запаси гранітів категорії А+В+С1 становлять 29,5 мільйонів кубічних метрів, категорії С2 - 8,7 мільйонів кубічних метрів. Запаси піску кварцового по Городницькому родовищу піску по категорії А+В+С1 складають 1,8 мільйонів тонн.

*Організація зберігання овочів, фруктів, переробка плодоовочевої продукції на діючому консервному підприємстві ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Смолка».

- в галузі сільського господарства:

*Розвиток виробництва лікарської сировини на базі СТОВ «Росток» село Курчиця. Суть проекту полягає в розширенні площ посіву лікарських трав, придбанні техніки для завершення технологічного циклу вирощування лікарської сировини.

*Створення нових рибних господарств, під які запропоновано 25 водойм;

*Налагодження переробки ягід та грибів. Наявні ресурси та можливий обсяг заготівлі 50-ти тонн грибів, до 480-ти тонн ягід та 50-ти тонн березового соку в рік.

*Створення виробництв з переробки фруктів та овочів. Річне виробництво овочів по району становить понад 12 тисяч тонн в рік.

- в галузі будівництва

*Будівництво малої гідроенергетики в районі (в селах Гульськ, Наталівка, Степове, Несолонь, Олександрівка);

* Будівництво 36-квартирного будинку на території Наталівської сільської ради;

- в галузі культури та туризму

*Розвиток сільського зеленого туризму в смт.Городниця, селах Гульськ, Ходурки.

*Розвиток сплаву на байдарках по річці Случ. Мальовничі краєвиди, наявність нескладних кам'яних перекатів, хороших місць для зупинок, цікава історія краю роблять сплав на байдарках привабливим для любителів водного туризму і відпочинку.

*Впровадження екологічних стежок та облаштування зон відпочинку тощо.